O NAS

Firma PIRUS działa na rynku od 2003 roku. Prowadzi ją osoba z ponad 35 letnim doświadczeniem w branży meblarskiej i stolarstwie.

Jesteśmy autoryzowanym dealerem  firmy SCM Group jednego z największych na świecie producentów  maszyn.

Są to maszyny stolarskie i maszyny do drewna, obrabiarki do produkcji mebli, obrabiarki do drewna. Działamy wyłącznie w regionie południowo-wschodnim Polski (Małopolska i woj. podkarpackie)

Posiadamy też własny serwis techniczny maszyn i urządzeń. Współpracujemy także z jednym z najbardziej doświadczonych w Polsce serwisów technicznych firmy SCM Gropu Polska.
Wspomagamy SCM Group Polska również w obsłudze w zakresie dostarczania części zamiennych do wszystkich maszyn grupy.

Nasza oferta –  maszyny stolarskie i maszyny do drewna

W naszej szerokiej ofercie między innymi znajdziecie Państwo: maszyny do drewna, maszyny stolarskie, obrabiarki do drewna, maszyny do obróbki drewna. W szczególności są to: obrabiarki numeryczne, centra obróbcze CNC, pilarki panelowe, okleiniarki,  okleiniarki do krawędzi , strugarki czterostronne, szlifierki szerokotaśmowe, pilarki do drewna,  pilarki tarczowe, pilarki formatowe, grubościówki, wyrówniarki, wyrówniarko grubościówki, strugarki, strugarko grubościówki, frezarki do drewna, frezarki dolnowrzecionowe, frezarki górnowrzecionowe, wiertarki, wiertarki wielowrzecionowe, wiertarki automatyczne, szlifierki do drewna i maszyny wieloczynnościowe. Prowadzimy również maszyny uzupełniające: jak mniejsze maszyny tradycyjne SCM i minimax, prasy do drewna, kompresory marki Gudepol, brykieciarki, ściany lakiernicze,  odciągi trocin i odpylacze workowe marki Nederman.

Zajmujemy się również narzędziami specjalistycznymi do okleiniarek i pilarek panelowych oraz płynami natryskowymi marki LCM do okleiniarek.

Pomagamy w doborze maszyn do procesu technologicznego i w finansowaniu inwestycji.

Dlatego zapraszamy do współpracy. Współpracuj z najlepszymi.

Skonsolidowana grupa kapitałowa SCM Group jest jedną z dwóch największych na świecie firm produkujących maszyny do obróbki drewna, urządzenia do produkcji mebli i stolarki budowlanej.

Firma posiada 10 wyspecjalizowanych zakładów, które są zlokalizowane w północnych Włoszech w rejonach Rimini, Mediolanu, Bolonii i Wenecji. Łączna powierzchni hal produkcyjnych wynosi 240.000 m2. Podstawowa produkcja odbywa się na 23 zautomatyzowanych liniach produkcyjnych.

mapa

Mapa przedstawia marki jakie znajdują się w grupie i lokalizację zakładów

W przedsiębiorstwie zatrudnionych jest 3.450 pracowników. W tym liczna kadra inżynieryjna.

W Rimini, gdzie jest główna siedziba producenta, znajduje się też salon ekspozycyjny o łącznej powierzchni 3.000 m2. Ponad 65 letnia tradycja w produkcji maszyn i 350 zarejestrowanych patentów sprawia, że wyroby SCM Group posiadają najwyższy światowy poziom wytwórczy. Dlatego też co roku wprowadza się nowe rozwiązania pod względem innowacyjności, funkcjonalności i trwałości.